geltonsnap!s.tk
 
atom
"discovery" nuotr.
Šiandien sueina ketvirtis amžiaus, kai sprogo Lenino atominės elektrinės reaktorius Pripetės mieste. Pasauliui ši nelaimė geriau žinoma Černobilio vardu. Tiesa, tai ne pirmoji daug aukų nusinešusi atominė katastrofa Sovietų sąjungoje.  Ne daug mažesnė įvyko dar 1957 metų rudenį Uralo pašonėje, netoli Kyštymo miesto (į šiaurės vakarus nuo Čleliabinsko).

Filmą apie tragediją galite rasti čia.

Čia slaptame, žemėlapiuose nepažymėtame mieste kariniuose dokumentuose pavadintame Chelyabinsk-40, pastatytoje branduolinėje jėgainėje Mayak (švyturys), dėl netinkamai tvarkomų radioaktyvių medžiagų įvyko sprogimas. Į atmosferą buvo išmesta per 70 tonų teršalų, pasklidusių po vakarų sibirą.

Tai trečia didžiausia branduolinė katastrofa per visą pasaulio istoriją.  Ją lenkia tik Fukušimos ar Černobilio nelaimės.

Dabar Kyštymo apylinkės yra laikomos vienomis iš labiausiai užterštų visame pasaulyje, tačiau žmonės ten gyvena iki šiol.

atomic

Žiūrėti Kyshtym didesniame žemėlapyje
Tomas
4/7/2011 03:41:33 am

tikrai butu labai idomu suzinoti apie sia nelaime kuo duogiau nes tikie faktai tai tik ir traukia.Tik idomu lb kodel taip slepe ir kiek laiko buvo paslaptyje.

Reply



Leave a Reply.